ArtyA Dark Shams

115 617 

Unikátní skeletové hodinky ArtyA

 
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Cílem při výrobě skeletovaných hodinek je odhalit pohyb, fungování a krásu mechanického strojku. To vyžaduje světlo. Existuje lepší zdroj světla než ten, který dal život nám všem – slunce? V ateliéru ArtyA upravili mechanický kalibr s ručním nátahem tak, aby rafinovaně evokoval sluneční paprsky a skryli do něj i své logo. Najdete ho?

Pouzdro: Ocel High Grade 316 L s černou PVD úpravou a průměrem 44 mm

Kalibr: Mechanický s ručním nátahem, manufakturně upravený a skeletovaný

Sklíčko: Safírové s antireflexní úpravou

Ručičky: Upravené tak, aby výborně odrážely světlo. Díky tomu se dá dobře odečítat čas i v horších světelných podmínkách.

Řemínek: Ručně šitý s ArtyA sponou

 

Limitovaná edice 99 kusů.

 

Nové hodinky s plnou zárukou a kompletním balením.

Maloobchodní cena s DPH: 4.534,- EUR

 

Yvan Arpa se považuje za jednoho z nejodvážnějších tvůrců hodinek současnosti.

Potom, co výrazně přispěl k některým z největších hodinářských příběhů (DNA Concept pro Romain Jerome, Big Bang pro Hublot atd.) založil v roce 2010 vlastní společnost s názvem ArtyA.

 

Člověk hrající podle vlastních pravidel vytváří umělecká díla nezapadající do žádné existující kategorie hodinářství. Každý vyrobený model je buď limitovaný nebo unikátní, kreativní a provokující. Nikomu jinému se nepodařilo otřást konzervativním světem hodinek tak silně a v tak krátkém čase.

 

Společnost je 100% nezávislá, s týmem menším než 10 lidí. Její součástí je i vlastní výroba strojků, tedy něco, co je dnes v hodinářství velmi vzácné. Značka a její manufaktura má sídlo v Ženevě.

 

Modelové řady jsou vyráběné v různých velikostech od 38 mm do 47 mm. Tyto modely umožňují Yvanu Arpovi mít otevřené, živé hřiště, na kterém rozehrává kreace s dary přírody a nekonvenčními materiály. Unikátní kusy tak vznikají za pomoci listů stromů, vulkanické horniny, křídel motýlů (pod dohledem příslušných orgánů), pravých nábojů, oceli zasažené bleskem atd.

 

 

Všechny ručně vyráběné číselníky jsou dílem umělkyně Dominique Arpa-Cirpka, používající různé techniky, z kterých mnohé nebyly v hodinářském odvětví nikdy použity.

 

Hodinky ArtyA jsou určeny především pro lidi, kteří si přejí mít na zápěstí kvalitu, příběh a individualismus. Mnohé z nich si už našli místo v muzeích nebo byly vydražené za vysoké ceny na privátních aukcích po celém světě.

 

Styl

Pohon strojku

Funkce

,

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Typ

Limitovaná edice

Kategorie: ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.