Ingersoll THE TRENTON Quartz T07601 Swiss made

13 940 

Výrazné pánské hodinky se švýcarským strojem ETA. Limitovaná edice 500 kusů. SWISS MADE
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

„Lost & Found“ je název prozatím poslední spolupráce mezi značkami Ingersoll a Trenton Watch. Historie nás zavede do města Trenton, New Jersey, USA, kde v roce 1887 společnost Trenton Watch Co. vznikla. Město Trenton bylo na počátku první poloviny 20. století světoznámě proslulé pro svou průmyslovou a výrobní sílu.

Společnost Trenton Watch Co. byla prvním dodavatelem strojků pro značku Ingersoll a stala se tak jejím hlavním partnerem. Ingersoll následně v roce 1908 odkoupil výrobnu strojků, čímž se stal jednou z největších hodinářských továren na světě, což svědčí o jeho závazku ke kvalitě a dokonalosti.

Kultovní most ve městě Trenton stále hrdě stojí a oznamuje „Trenton Makes, The World Takes“. Revidujeme město a vydáme se na cestu s naší vlastní zvědavou duší, abychom hrdě obnovili speciální vztah mezi dvěma hodinářskými firmami.

Na počest této spolupráce vznikly pánské hodinky Ingersoll THE Trenton T07601 se švýcarským strojkem ETA v limitované edici 500 kusů.. Hodinky ukazují čas a datum. Průměr pouzdra je 43 mm, výška je 11 mm. Číselník má velmi výrazné indexy s luminiscencí. Pásek je ze silné pravé kůže. Odolnost je 10 ATM a korunka je jištěna závitem.

 

 

 

 

Značku Ingersoll založili roku 1892 dva bratři z Michiganu, původním povoláním farmáři. Jejich rodinným přítelem byl  Henry Ford, který je přivedl na cestu pásové výroby. V té době se hodinky dělaly kusově: jedny hodinky – jeden hodinář. Výrobou na pásu se snížila nákladnost výroby (a tedy i jejich koncová cena) a rychlost výroby umožňovala výrobu velkého množství hodinek, tím se staly hodinky dříve určené jen pro bohatší klienty, takřka lidovou záležitostí a značka nabyla velké popularity. Uživateli hodinek Ingersoll byli například Gándhí, James Dean a další. Dokonce i fiktivní postava Dr. Langdon z Šifry mistra Leonarda nosí v románech hodinky Ingersoll – ty originální s Mickey Mousem ze třicátých let). Dvoje hodinky Ingersoll byly vytaženy z vraku Titaniku.

Hodinky značky Ingersoll se vyrábí nepřetržitě, mezi válkami postavil Robert Ingersoll továrnu v Londýně, po druhé světové válce však byla značka z důvodu amerického bankrotu firmy odkoupena britskou firmou Strauss (následně firmou Zeon, která vlastní značku dodnes). Strojky které v hodinkách najdete jsou buď od japonské Miyoty nebo značky Sea-Gull (založeno 1955 v Hong Kongu – jeden z největších producentů hodinkových strojků na světě – výroba dříve i pro Eta, nyní spousta vlastních patentů a vlastních strojků například i s Tourbillonem).

Od kolekce 2016/2017 nastává u Ingersollu zásadní změna. Na designu hodinek se již nepodílí pan Kwiatkowski – na hodinkách nové kolekce tedy již nenajdete nápis German Design. Zanikla i řada Bison – byla nahrazena řadou neboli „rodinou“ Discovery, vzniká i několik dalších řad (rodin). Větší prostor dostávají strojky od japonské Miyoty, strojky Sea-Gull jsou upravovány švýcarskými díly (především setrvačky). Velké množství používaných kalibrů bylo významně zredukováno, nová řada je postavena asi na pěti mechanických kalibrech. Design je přímější, jednodušší a vrací se k americkým kořenům značky.

Naše společnost pohanka & co. s.r.o. je od roku 2009 výhradním dovozcem hodinek značky Ingersoll pro Českou republiku a Slovenskou republiku – jsme smluvním partnerem společnosti ZEON Ltd., která je majitelem ochranné známky a výrobcem hodinek Ingersoll. Pravé hodinky Ingersoll tedy můžete na území České republiky a Slovenské republiky koupit pouze od nás nebo našich smluvně vázaných obchodních partnerů. Pozor na nákup hodinek Ingersoll za podezřele nízkou cenu nebo od neoprávněného prodejce – většinou se jedná o ilegální dovoz hodinek, které buď nejsou určeny pro náš trh nebo neprošly kvalitativní kontrolou – takovéto hodinky jsou většinou vyschlé (tedy po krátké době se zadřou) nebo mají jiný funkční problém. Na hodinky které nejsou koupeny v rámci naší distribuční sítě neposkytujeme záruku.

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Limitovaná edice

Katalogové číslo: T07601 Kategorie: , ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.