Ingersoll THE TRENTON RADIOLITE QUARTZ I03201

6 850 

Klasické pánské hodinky navazující na legendární model Radiolite, který si v průběhu 1. světové války si objednala britská armáda pro své tankové osádky.
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Klasické pánské hodinky Ingersoll THE TRENTON RADIOLITE QUARTZ I03201 s bateriovým strojkem Miyota. Hodinky svým designem navazují na legendární model značky Ingersoll Radiolite: V průběhu 1. světové války si objednala britská armáda pro své tankové osádky speciální hodinky od firmy Ingersoll. Zadání bylo jednoduché – náramkové hodinky, které by byly dobře čitelné i ve tmě. Tuto objednávku firmy splnila k nejvyšší spokojenosti tankistů. Vyrobila pro ně speciální model Radiolite a masivními fosforeskujícími indexy. Pro maximální prodloužení doby svícení indexů byla použita maličká speciální příměs radioaktivní látky, která pomohla k mnohahodinovému svícení. Jelikož se hodinky tankistů staly za dobu války vskutku legendární, přistoupila značka Ingersoll v roce 1919 k výrobě civilního modelu s označením Radiolite. Jednalo se o první model náramkových a kapesních hodinek, který dokázal svítit i v noci – jeden ze zásadních inovátorských kroků v historii hodinařiny. Hodinky byly tak populární, že ostatní výrobci začali brzo vyrábět obdobné modely, Ingersoll Radiolite byly však první a originální. V galerii se můžete podívat jak na obrázky hodinek tak i propagačních materiálů modelu. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316L je 44 mm, výška 14 mm. Hodinky ukazují pouze čas. Mají mimostřednou vteřinovku. Pásek je z pravé kůže s průměrem u pouzdra 20 mm. Odolnost hodinek je 5 ATM. Sklíčko je minerální.

 

 

Značku Ingersoll založili roku 1892 dva bratři z Michiganu, původním povoláním farmáři. Jejich rodinným přítelem byl  Henry Ford, který je přivedl na cestu pásové výroby. V té době se hodinky dělaly kusově: jedny hodinky – jeden hodinář. Výrobou na pásu se snížila nákladnost výroby (a tedy i jejich koncová cena) a rychlost výroby umožňovala výrobu velkého množství hodinek, tím se staly hodinky dříve určené jen pro bohatší klienty, takřka lidovou záležitostí a značka nabyla velké popularity. Uživateli hodinek Ingersoll byli například Gándhí, James Dean a další. Dokonce i fiktivní postava Dr. Langdon z Šifry mistra Leonarda nosí v románech hodinky Ingersoll – ty originální s Mickey Mousem ze třicátých let). Dvoje hodinky Ingersoll byly vytaženy z vraku Titaniku.

Hodinky značky Ingersoll se vyrábí nepřetržitě, mezi válkami postavil Robert Ingersoll továrnu v Londýně, po druhé světové válce však byla značka z důvodu amerického bankrotu firmy odkoupena britskou firmou Strauss (následně firmou Zeon, která vlastní značku dodnes). Strojky které v hodinkách najdete jsou buď od japonské Miyoty nebo značky Sea-Gull (založeno 1955 v Hong Kongu – jeden z největších producentů hodinkových strojků na světě – výroba dříve i pro Eta, nyní spousta vlastních patentů a vlastních strojků například i s Tourbillonem).

Od kolekce 2016/2017 nastává u Ingersollu zásadní změna. Na designu hodinek se již nepodílí pan Kwiatkowski – na hodinkách nové kolekce tedy již nenajdete nápis German Design. Zanikla i řada Bison – byla nahrazena řadou neboli „rodinou“ Discovery, vzniká i několik dalších řad (rodin). Větší prostor dostávají strojky od japonské Miyoty, strojky Sea-Gull jsou upravovány švýcarskými díly (především setrvačky). Velké množství používaných kalibrů bylo významně zredukováno, nová řada je postavena asi na pěti mechanických kalibrech. Design je přímější, jednodušší a vrací se k americkým kořenům značky.

Naše společnost pohanka & co. s.r.o. je od roku 2009 výhradním dovozcem hodinek značky Ingersoll pro Českou republiku a Slovenskou republiku – jsme smluvním partnerem společnosti ZEON Ltd., která je majitelem ochranné známky a výrobcem hodinek Ingersoll. Pravé hodinky Ingersoll tedy můžete na území České republiky a Slovenské republiky koupit pouze od nás nebo našich smluvně vázaných obchodních partnerů. Pozor na nákup hodinek Ingersoll za podezřele nízkou cenu nebo od neoprávněného prodejce – většinou se jedná o ilegální dovoz hodinek, které buď nejsou určeny pro náš trh nebo neprošly kvalitativní kontrolou – takovéto hodinky jsou většinou vyschlé (tedy po krátké době se zadřou) nebo mají jiný funkční problém. Na hodinky které nejsou koupeny v rámci naší distribuční sítě neposkytujeme záruku.

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Katalogové číslo: I03201 Kategorie: , ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.