PRIM HIROSHIMA L.E.

82 000 

Limitovaná edice vytvořená pro partnery až z Japonska. Připomíná českého architekta Jana Letzela, jehož odkaz je v Japonsku dodnes často připomínán. Jeho nejznámějším dílem je tzv. Atomový dóm v Hirošimě.

 
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Limitovanou edici PRIM Hiroshima vytvořila společnost ELTON hodinářská společně s partnery z Japonska. Inspirací pro vznik modelu byl odkaz českého architekta Jana Letzela, tvůrce tzv. Atomového dómu (Hirošimský památník míru). Jan Letzel, který byl v první polovině 20. století považován za svorník japonské a západní kultury, se v Japonsku dodnes těší velké úctě. Atomový dóm, postavený v roce 1915, je dnes mementem ničivosti války a symbolem touhy po míru.

Hodinky jsou osazeny tenkým mechanickým strojkem s tradičním ručním nátahem, který je v Japonsku, přesyceném moderní technologií, velmi oblíben. Strojek je zlacen červeným 18karátovým zlatem, které mu dodává unikátní podobu. Pro český trh vznikla stokusová číslovaná limitovaná edice, druhá stovka kusů byla vyhrazena pro trh japonský.

Design pouzdra respektuje subtilní konstrukci strojku. Na spodním safírovém skle v průhledu víka je vyryta stylizovaná silueta Atomového dómu spolu s konkrétním číslem limitované edice a popiskem „Hiroshima to Czech“. Na japonské verzi, určené pouze pro japonský trh, je popisek „Czech to Hiroshima“. Indexy na číselníku jsou tištěny několikanásobným tiskem, který navozuje vzhled plastičnosti. Ručky jsou modřeny žíháním.

Jan Letzel se narodil ve východočeském Náchodě roku 1880. Do Japonska, kde celkem působil osmnáct let, přinesl moderní stavební prvky a technologie a naopak jeho evropské práce nesou znaky inspirace Asií. Japonci ho proto pojmenovali „Yokon wasai“, tedy jako člověka, který propojuje západní a japonskou kulturu. Díky použití železobetonové konstrukce, ve své době v Japonsku ojedinělé stavební technologii, Atomový dóm jako jediná budova v epicentru odolal výbuchu atomové bomby v srpnu 1945.

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Limitovaná edice

Katalogové číslo: 93-014-416-00-1 Kategorie: , , ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.