PRIM ORLÍK II – C

69 900 

Pokud bychom měli nějaký model hodinek Prim označit za ikonický,
tak je to zcela jednoznačně Prim Orlík. První generace těchto hodinek
byla vyrobena v roce 1965 a šlo o zakázku určenou pro armádní potápěče. Společnost ELTON hodinářská, a.s. navázala na tento
ikonický model novou generací hodinkami Prim Orlík II.

 
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

NOVÁ GENERACE

Pokud bychom měli nějaký model hodinek Prim označit za ikonický, tak je to zcela jednoznačně Prim Orlík. První generace těchto hodinek byla vyrobena v roce 1965 a šlo o zakázku určenou pro armádní potápěče. Společnost ELTON hodinářská, a.s. navázala na tento ikonický model novou generací hodinkami Prim Orlík II.

PRVKY

Obě generace hodinek Prim Orlík spojuje obdobná boční silueta pouzdra hodinek, rozložení stupnice otočného kroužku, grafika číselníku, vypouklý tvar skla. Zkušební tlak na kontrolu vodotěsnosti se oproti historickému originálu zvýšil z 6 ATM na 10ATM a to díky šroubovací korunce.

TESTOVÁNÍ

Protože ORLÍK používali původně i armádní potápěči, zapůjčili jsme v roce 2014 hodinky profesionálnímu potápěči Jaroslavu Kočárkovi ze společnosti Snakesub. Ten je doslova na vlastní kůži testoval při ponorech v různýchprostředích, aby v reálných podmínkách ověřil jejich odolnost a vodotěsnost. Orlík v tomto náročném testu bez problémů obstál. Hodinky vydržely ponory v Rudém moři, známém svou vysokou salinitou a v rakouském jezeře Attresee se dostaly až do maximální hloubky téměř 70 metrů.

Pokud bychom měli nějaký model hodinek Prim označit za ikonický, tak je to zcela jednoznačně Prim Orlík. První generace těchto hodinek byla vyrobena v roce 1965. Šlo tehdy o zakázku určenou pro armádní potápěče. Vyrobeno jich bylo pouze 300 kusů a v dnešní době patří mezi vyhledávaný sběratelský artikl za který zájemci neváhají zaplatit více jak 100.000,- Kč.

Společnost ELTON hodinářská, a.s. navázala na tento ikonický model novou generací hodinek Prim Orlík II. Vývoj těchto konstrukčně a technologicky zcela nových hodinek začal v roce 2010. Tým našich hodinářů, vývojových konstruktérů a technologů do nich vložil své letité zkušenosti, inspiraci šedesátými léty minulého století i poznatky z vývoje nového mechanického strojku. Můžeme s hrdostí prohlásit, že od roku 2011 našim zákazníkům dodáváme moderní sportovní hodinky Prim Orlík II., které nezapřou geny původního modelu vyrobeného roku 1965.

Obě generace hodinek Prim Orlík spojuje obdobná boční silueta pouzdra hodinek, rozložení stupnice otočného kroužku, grafika číselníku, vypouklý tvar skla.  Zkušební tlak na kontrolu vodotěsnosti se oproti historickému originálu zvýšil z  6 ATM na 10ATM a to díky šroubovací korunce. Hodinky jsou vyráběny ve dvou základních verzích: „Civilní“ s označením ORLÍK II – C nebo „Vojenské“  s označením ORLÍK II – V. Rozdíly mezi nimi jsou v  povrchové úpravě ocelového pouzdra. Civilní verze má broušený povrch pouzdra, průhledné zadní víko. Vojenská verze má povrch hodinek pískovaný, zadní víko bez průhledu na strojek. Blíží se tak více historickému provedení z roku 1965.

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další “bezejmenné” zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Katalogové číslo: 98-185-446-00-1 Kategorie:
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.