PRIM ORLÍK II DLC

84 900 

Model PRIM Orlík II navazuje na ikonický model Orlík, vyrobený pro potřeby československé armády v roce 1965.

 
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Model PRIM Orlík II navazuje na ikonický model Orlík, vyrobený pro potřeby československé armády v roce 1965. Práce na vývoji nové generace legendárních hodinek, navržených tak, aby odpovídaly potřebám současného zákazníka, začaly v roce 2010. Tým hodinářů, vývojových konstruktérů a technologů společnosti ELTON hodinářská do nich vložil své letité zkušenosti, inspiraci šedesátými léty minulého století i poznatky z vývoje nového mechanického strojku.

Obě generace hodinek PRIM Orlík spojuje obdobná boční silueta pouzdra hodinek, rozložení stupnice otočného kroužku a vypouklý tvar skla, původní plastové sklíčko však nahradil safír. Zkušební tlak na kontrolu vodotěsnosti se oproti historickému originálu zvýšil z 6 ATM na 10 ATM, a to díky nové šroubovací korunce. Zvětšeno a konstrukčně upraveno bylo i pouzdro hodinek, které se dříve lisovalo, nyní jej ovšem vyrábíme náročnější metodou třískového obrábění. Pro výrobu číselníku byla nově použita galvanoplastická technologie s charakteristickým vzorem „gramofonové desky“. Na číselníku bylo také navrženo datumové okno, které na původním modelu z 60. let chybělo.

Protože Orlík používali původně i armádní potápěči, zapůjčili jsme v roce 2014 hodinky profesionálnímu potápěči Jaroslavu Kočárkovi ze společnosti Snakesub. Ten je doslova na vlastní kůži testoval při ponorech v různých prostředích, aby v reálných podmínkách ověřil jejich odolnost a vodotěsnost. PRIM Orlík v tomto náročném testu bez problémů obstál. Hodinky vydržely ponory v Rudém moři, známém svou vysokou salinitou a v rakouském jezeře Attersee se dostaly až do maximální hloubky téměř 70 metrů.

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Katalogové číslo: 98-943-467-39-1 Kategorie: , ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.