ROBOT GRAPHIC SUTNAR Elephant Blue

78 000 

První model hodinek série GRAPHIC, která připomíná to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu, vzdává poctu Ladislavu Sutnarovi.
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

České hodinky ROBOT GRAPHIC Sutnar od manufaktury Bohematic jsou poctou českému umění a grafickému designu, konkrétně avantgardnímu umělci Ladislavu Sutnarovi, který dosáhl světového věhlasu a jehož díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie. Dominantou hodinek je velký reliéfní číselník s fontem, který Sutnar navrhl pro označení budov v newyorském Bronxu. Strojek La Joux-Perret s manuálním nátahem (rezerva chodu 65 hodin) je uložený v ocelovém pouzdru o průměru 42 mm, hodinky ale působí na ruce subtilněji. Technologicky precizní hodinky zaujmou několika detaily: reliéfním číselníkem, frézovanými ručkami, ručně nanášenou luminiscencí a především osobitým pouzdrem se speciálními šroubky po vnějším obvodu. Pět barevných variant číselníku a pouzdra doplňuje ručně šitý řemínek z ateliéru Šíma Prague.

 

PŘEDNOSTI MODELU ROBOT GRAPHIC SUTNAR:

· designově osobité hodinky z české manufaktury Bohematic

· reliéfní číselník vyrobený technikou galvanoplastiky

· frézované ručky, ručně nanášená luminiscence

· technologicky zajímavé pouzdro (42 mm), osazení strojku svrchu, zakázkově vyráběné šroubky s odkazem na logo ROBOT

· průhled do srdce mechanického strojku na zadní straně hodinek

· ručně šitý kožený řemínek

· 5 barevných variant, možnost individualizace

 

Hodinky ROBOT z české manufaktury Bohematic se vyrábějí v malých sériích, s vysokým podílem ruční práce. Nadstandardní záruka 5+3 roky.

 

ROBOT přichází, BOHEMATIC zůstává…

Hodinky od české manufaktury Bohematic nově nesou jméno ROBOT. Zájem o hodinky ve světě přivedl společnost ke změně názvu značky: „Slovo ROBOT jsme vybrali právě proto, že je globálně srozumitelné, a navíc má díky bratrům Čapkům české kořeny, říká spolumajitel Bohematicu Josef Zajíček.

Když Bohematic před téměř dvěma lety představil záměr vyrábět v Česku špičkové náramkové hodinky, již náš první model Graphic Sutnar ukázal, že ví, co to obnáší navrhnout a ručně zhotovit hodinky, které zaujmou na první pohled elegancí a perfektním řemeslným zpracováním.

Po premiérovém modelu Graphic Sutnar následoval výrazný chronograf Minor s motorsportovní DNA a několika originálními specialitami v designu i v komplikacích strojku. Díky ruční výrobě ve vlastní manufaktuře v Novém Městě nad Metují má jedinečnou možnost nejenom personalizovat podle přání našich zákazníků, ale také dát prostor kreativitě našich designérů, kteří mohou tvořit tematické limitované edice v miniaturních sadách pouhých dvanácti kusů.

Na cenách Czech Grand Design 2022 model Aerodynamic od tvůrců designu studia Olgoj Chorchoj získal nejvyšší ocenění v kategorii šperk. Jeho představení na hodinářské výstavě Salon of Exceptional Watches se setkalo s velkým ohlasem jak u odborné, tak u laické veřejnosti…

 

Nadešel čas vyrazit do světa

„Když naše značka před lety vznikala, vybrali jsme název BOHEMATIC, protože jsme chtěli vyslat jasnou zprávu, že jsme česká značka. Zvažovali jsme ale i slovo ROBOT,“ říká Josef Zajíček, jeden ze zakladatelů hodinářské manufaktury.

„Zájemců o naše hodinky z celého světa přibývá, což nás nesmírně těší. Zároveň je zřejmé, že pro mnoho cizích jazyků je název Bohematic tak trochu jazykolamem. A proto jsme se rozhodli nazvat naše hodinky univerzálně srozumitelným slovem ROBOT.“

„Slovo ROBOT jsme si původně ponechali na dobu, kdy budeme vyrábět vlastní strojky. Vždyť hodinový strojek vlastně je takový malý časoměrný robot,“ říká Josef Zajíček. A nejenom to. Slovo robot má český původ a světu jej dal významný Čech. Poprvé se objevilo v divadelní hře Karla Čapka R.U.R., ale napadlo jeho bratra, malíře Josefa. Karel samočinným strojům ve svém díle původně říkal „labori“, ale posteskl si bratrovi, že mu to připadá příliš knižní a Josef mu nabídl roboty. Právě odkaz na významné české umělce, kteří dali světu něco zcela unikátního a dodnes platného, je cesta, na kterou by ráda svou prací navázala i naše hodinářská manufaktura.

Naše společnost se nadále bude jmenovat BOHEMATIC, ale naše hodinky nesou nově jméno ROBOT.

BOHEMATIC zůstává, ROBOT přichází…

 

Styl

,

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Pásek

Šířka pásku

Typ

Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.