ROBOT MINOR Le Mans Blue

118 000 

Hodinky série ROBOT MINOR jsou naší poctou legendárnímu českému automobilu Aero Minor Sport a závodníkům, kteří s ním v roce 1949 vyhráli ve své třídě legendární závod 24 hodin Le Mans.
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Sportovně zaměřený chronograf ROBOT Minor od české manufaktury Bohematic je poctou závodníkům a legendárnímu českému automobilu Aero Minor Sport. Ten v roce 1949 vyhrál legendární závod 24 hodin Le Mans a dnes tuto legendu čs. motorsportu můžete opět vídat na závodních tratích a veteránských přehlídkách. Na pohled robustní pánské hodinky (průměr 44 mm) jsou díky pouzdru z titanu velmi lehké a praktické pro denní nošení. Zaujmou originálním designem, jemuž dominuje číselník s 3462 miniaturními perforacemi, díky nimž můžete vidět do srdce automatického hodinového strojku La Joux-Perret (rezerva chodu 55 hodin). Grafika číselníku a tvar ručiček připomínají přístroje palubní desky, v korunce a tlačítkách pro řízení mechanického chronografu ožívá ozubení převodovky, rotor automatického nátahu odkazuje na geometrii disku kola. Hodinky zdobí ručně šitý kožený řemínek z atelieru Šíma Prague.

 

PŘEDNOSTI MODELU MINOR:

· sportovně laděný chronograf s výrazným racing designem

· pouzdro z titanu – na pohled robustní (44 mm), ale velmi lehké pánské hodinky

· pocta čs. závodnímu vozu Aero Minor Sport se zrcadlí v detailech designu (korunka ve tvaru ozubení převodovky, sčítač chronografu (12 hodin) jako inspirace 24 hodin Le Mans, rotor odkazující na geometrii disku kola)

· 3462 děr v perforovaném číselníku umožňuje částečný průhled do strojku

· reliéfní subčíselníky vyrobené galvanoplastikou

· skeletovaný datový věnec

· ručně opracované ručky: hodinová a minutová frézované a leštěno-broušené; sekundová leštěná

· ručně šitý kožený řemínek z atelieru Šíma Prague

· možnost individualizace na zakázku

 

Hodinky ROBOT od české manufaktury Bohematic se vyrábějí v malých sériích, s vysokým podílem ruční práce. Nadstandardní záruka 5+3 roky.

 

ROBOT přichází, BOHEMATIC zůstává…

Hodinky od české manufaktury Bohematic nově nesou jméno ROBOT. Zájem o hodinky ve světě přivedl společnost ke změně názvu značky: „Slovo ROBOT jsme vybrali právě proto, že je globálně srozumitelné, a navíc má díky bratrům Čapkům české kořeny, říká spolumajitel Bohematicu Josef Zajíček.

Když Bohematic před téměř dvěma lety představil záměr vyrábět v Česku špičkové náramkové hodinky, již náš první model Graphic Sutnar ukázal, že ví, co to obnáší navrhnout a ručně zhotovit hodinky, které zaujmou na první pohled elegancí a perfektním řemeslným zpracováním.

Po premiérovém modelu Graphic Sutnar následoval výrazný chronograf Minor s motorsportovní DNA a několika originálními specialitami v designu i v komplikacích strojku. Díky ruční výrobě ve vlastní manufaktuře v Novém Městě nad Metují má jedinečnou možnost nejenom personalizovat podle přání našich zákazníků, ale také dát prostor kreativitě našich designérů, kteří mohou tvořit tematické limitované edice v miniaturních sadách pouhých dvanácti kusů.

Na cenách Czech Grand Design 2022 model Aerodynamic od tvůrců designu studia Olgoj Chorchoj získal nejvyšší ocenění v kategorii šperk. Jeho představení na hodinářské výstavě Salon of Exceptional Watches se setkalo s velkým ohlasem jak u odborné, tak u laické veřejnosti…

 

Nadešel čas vyrazit do světa

„Když naše značka před lety vznikala, vybrali jsme název BOHEMATIC, protože jsme chtěli vyslat jasnou zprávu, že jsme česká značka. Zvažovali jsme ale i slovo ROBOT,“ říká Josef Zajíček, jeden ze zakladatelů hodinářské manufaktury.

„Zájemců o naše hodinky z celého světa přibývá, což nás nesmírně těší. Zároveň je zřejmé, že pro mnoho cizích jazyků je název Bohematic tak trochu jazykolamem. A proto jsme se rozhodli nazvat naše hodinky univerzálně srozumitelným slovem ROBOT.“

„Slovo ROBOT jsme si původně ponechali na dobu, kdy budeme vyrábět vlastní strojky. Vždyť hodinový strojek vlastně je takový malý časoměrný robot,“ říká Josef Zajíček. A nejenom to. Slovo robot má český původ a světu jej dal významný Čech. Poprvé se objevilo v divadelní hře Karla Čapka R.U.R., ale napadlo jeho bratra, malíře Josefa. Karel samočinným strojům ve svém díle původně říkal „labori“, ale posteskl si bratrovi, že mu to připadá příliš knižní a Josef mu nabídl roboty. Právě odkaz na významné české umělce, kteří dali světu něco zcela unikátního a dodnes platného, je cesta, na kterou by ráda svou prací navázala i naše hodinářská manufaktura.

Naše společnost se nadále bude jmenovat BOHEMATIC, ale naše hodinky nesou nově jméno ROBOT.

BOHEMATIC zůstává, ROBOT přichází…

 

Styl

,

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

, ,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.