Schaumburg Watch Ceramat 1

51 500 

Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch – model Ceramat 1. Jak již sám název napovídá, jedná se o hodinky s uplatněnou keramikou – v tomto případě na číselníku. Ten je velmi klasický – mimostředná vteřinová ručka, v centru jsou minutová a hodinová ručka, u indexu 3 je umístěn ukazatel rezervy nátahu. Ciferník je čistě bílý s výrazným keramickým leskem. Pouzdro je z nerezové oceli 316L – průměr 42 mm. Pásek je z černé kůže se sponkou typu motýlek. Strojek je mechanický SW07.9 – jeho základem je slavný strojek Unitas – hodinky nemají automatický nátah. Odolnost hodinek je 5 ATM. Sklíčko je safírové. Přes dýnko je průzor do stroje.

 

Schaumburg logo Schaumburg watchWatch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 

Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

 

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.

 

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.