Schaumburg Watch Marine Blue

40 200 

Pánské hodinky v retro stylu Schaumburg Watch Marine Blue navazující na klasické námořní hodinky
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Pánské klasické hodinky v retro stylu Schaumburg Watch Marine Blue. Hodinky vzhledem i použitým páskem navazují na klasické námořní hodinky. Číselník je stříbrný s jasně modrými indexy, centrálně jsou umístěny minutová a hodinová ručička, vteřinová ručička je mimostředná nad indexem 6. Hodinky mají mechanický s ručním nátahem – rezerva chodu je 42 hodin. Stroj má označení SW07 – jedná se o upravovaný klasický stroj Unitas. Zajímavostí je zadní strana hodinek, kde přes průhled ze safírového skla vidíte na rytím ručně zdobený stroj. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316L s PVD úpravou je 42 mm. Sklíčko je safírové. Odolnost hodinek je 5 ATM. Pásek je z přírodní velmi silné a odolné kůže v její přírodní barvě.

 

Schaumburg logo Schaumburg watchWatch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 

Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

 

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.

 

Styl

,

Pohon strojku

Kalibr

Počet kamenů

Funkce

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Katalogové číslo: Marine Blue Kategorie: ,
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.