Schaumburg Watch Purist Damast

43 940 

Unikátní model s číselníkem a lunetou z damascénské oceli !!
Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch se strohým, klasickým designem
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Unikátní model z modelové řady roku 2019 – kus speciálně vyrobený pro veletrh SEW Brno 2018, kde byl slavnostně představen.

Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch – model Purist Damast. Jak již sám název napovídá, jedná se o jednoduché hodinky, se strohým, klasickým designem, který má ale širokou řadu příznivců. Ciferník je vyroben z damascénské ocel, každý kus má tedy jedinečnou kresbu. Pouzdro je z nerezové oceli 316L ve vysokém lesku – průměr 42 mm. Luneta hodinek je také z damascénské oceli. Pásek je z černé kůže s klasickou sponou. Strojek je mechanický s automatickým nátahem SW20A. Odolnost hodinek je 5 ATM. Sklíčko je safírové s antireflexem. Přes dýnko je průzor do stroje.

Cena : 1 690 EUR vč. DPH

 

Schaumburg logo Schaumburg watchWatch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění “Watch of the Year Award” veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 

Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

 

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.

 

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.