Schaumburg Watch Vintage

72 300 

Ručně skeletované hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch – Vintage

 
Našli jste nižší cenu? Dejte nám vědět!

Dostupné na objednávku.

Tento model přesně ukazuje, že hodinky mohou být i uměleckým dílem – ručně skeletované hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch – Vintage. Hodinky mají ručně skeletovaný stroj SW07. Hodinky mají strojek s ručním nátahem s rezervou chodu 42 hodin. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316 L s PVD je 42 mm. Sklíčko je safírové, stejně tak na dýnku je safírové sklo, které zajišťuje pohled do nádherně skeletovaného stroje. Odolnost je 5 ATM. Pásek je kožený.

– průměr pouzdra je 42 mm
– výška pouzdra je 10 mm
– voděodolnost je 5 BAR (50m)
– safírové sklíčko s vnitřním antireflexem
– mechanický kalibr s ručním nátahem SW-07, kompletně ručně skeletovaný a rytý

 

 

 

 

Schaumburg logo Schaumburg watchWatch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 

Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

 

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.

 

Styl

Pohon strojku

Kalibr

Funkce

,

Voděodolnost

Průměr pouzdra

Sklíčko

Barva ciferníku

Zadní strana

Pásek

Šířka pásku

Typ

Katalogové číslo: Vintage Kategorie: , Štítek:
Skvělá volba…
  • Žádné produkty v košíku.